Farba o vás veľa prezradí

Piatok, február 27, 2015 0 No tags Permalink 1

farbasiatMáte obľúbenú farbu? Určite áno. Každý človek má škálu farieb, ktoré preferuje a ktoré v ňom vyvolávajú príjemnejšie pocity ako ostatné. Denne si musí napríklad vyberať to, čo si oblečie a už vtedy sa dostáva do kontaktu s farbami. Samotný výber farieb o ľuďoch veľa prezrádza – farby výrazne ovplyvňujú duchovnú a fyzickú povahu človeka. Podľa obľúbenej farby je možné určiť aj váš charakter. Prečítajte si, čo o vás farby hovoria.

 

BIELA

Biela je farbou čistoty, nevinnosti, úprimnosti, ale i slobody a nezávislosti. Majú ju radi ľudia vyrovnaní, sebavedomí a otvorení. Človek, ktorý má rad bielu, pôsobí skromne až zakríknuto, ale to môže byť len klam. V skutočnosti je to osoba s veľkou sebadôverou, veľmi samostatná, inovatívna a hrdá. Na ľudí vo svojom okolí sa zvykne pozerať kritickým okom, hlavne ak sa jedná o človeka, ktorý reprezentuje odlišnú farbu. S ľuďmi tej istej farby, naopak, vychádza veľmi dobre. Nositeľ bielej farby je schopný ovplyvniť ľudí vo svojej bezprostrednej blízkosti do takej miery, až majú pocit, že tento človek je ich dobrodinec. Biela je spokojná sama so sebou a iné farby pre ňu nepredstavujú žiadnu konkurenciu.

 

MODRÁ

Modrá je farba pokoja a stability. Ľudia, ktorí obľubujú modrú farbu, majú vyrovnanú povahu. Nenechajú sa ovplyvniť rušným okolím, túžia po pokoji a nemajú radi veľké zmeny. Modrá prijíma rýchle rozhodnutia a nezvykne sa k svojim činom vracať. Ľudí, ktorých charakterizuje modrá farba, často vyhľadávajú v oblastiach, v ktorých je potrebné zachovať pokoj a chladnú hlavu. Sú to výborní kolegovia v práci, ktorí svedomito vykonávajú zverené úlohy. Modrá je ideálnym partnerom vo vzťahu. Zaľúbení do modrej farby nikdy nie sú smutní, so zvýšeným hlasom sa v ich spoločnej domácnosti takmer nestretnete. Neznášajú však samotu. Dominantný prvok charakteru ľudí s modrou farbou je konzervativizmus a tradície. Človek, ktorý obľubuje modrú farbu, vie pochopiť podstatu veci a utrpenie druhých mu vôbec nie je ľahostajné.

 

ŽLTÁ

Žltá farba reprezentuje zvláštne charakterové črty človeka. Ľudia pod vplyvom žltej potrebujú mať pocit, že sa nachádzajú na určitom spoločenskom stupni, chcú dávať najavo, že sú vzdelaní a cítia sa dobre v spoločnosti intelektuálov. Sú lační po nových vedomostiach, majú silnú vôľu a tvrdohlavým prístupom sa snažia dosiahnuť svoj cieľ. Sú otvorení a majú správny názor na život. Vďaka svojim dobre vyvinutým vodcovským a strategickým vlastnostiam môžu byť dobrými vedúcimi v zamestnaní. Mnohí ocenia ich dobré rady,  prístup k riešeniu problémov a v konečnom dôsledku aj snahu nezištne pomáhať. Ak je to žena, ktorá miluje žltú farbu, je zameraná skôr na svoju kariéru ako na domácnosť. Navonok pôsobia ako tvrdohlavé povahy, ktoré majú presne stanovené ciele a držia sa presvedčenia, že práve oni majú pravdu. To sa časom potvrdí, pretože ich rozhodnutia sú zvyčajne aj správne. Neznášajú závislosť od druhých, chcú byť absolútne nezávislí. Do svojho okolia však dokážu vyžarovať až nákazlivo pozitívnu energiu a preto sa ľudia cítia v ich spoločnosti veľmi príjemne. Po citovej stránke je žltá verná, milujúca a pokiaľ má všetko pod palcom, lepšieho partnera pre vzťah nenájdete.

 

ČERVENÁ

Červená – nápadná farba par excellence! Červená je farbou vášne a krvi. Je to farba plná energie. Osoby, ktoré ju obľubujú, sa k slabším jedincom chovajú absolútne nekompromisne. Muž, reprezentujúci červenú farbu, nemá strach pred ničím a nikým, snaží sa byť stredobodom pozornosti. V skutočnosti sú tieto osoby veľmi atraktívne a veľmi sexy, svojim šarmom dokážu mnohých okúzliť. Je to farba, ktorú je veľmi ťažké nosiť a obzvlášť ťažké je jej odolať. Osobnosť pod vplyvom červenej je veľmi vrtošivá, vášnivá, vždy pripravená vybuchnúť ako sopka, ale postupne sa dokáže upokojiť. Červená potrebuje byť pre svoj život obklopená ľuďmi, samota je pre ňu tá najhoršia vec na svete. Červená vie všetko, aspoň si to o sebe myslí. Jej arogancia je povestná. Sú ľudia, ktorí ju obdivujú, druhí naopak neznášajú. Takže – buď ju máme radi alebo ju nenávidíme. Z profesionálneho hľadiska je červená priam zázračná a človek pod vplyvom červenej je predurčený byť vodcom, ktorý je otvorený, rád zavádza novinky a dokáže prekonať akékoľvek prekážky. Odvrátená strana červenej je tá, že v honbe za osobným úspechom dokáže svojho súpera úplne zničiť. V každom prípade je lepšie s týmto človekom dobre vychádzať, ako byť jeho nepriateľom. Červenú reprezentuje dynamika, vitalita, odvaha a smelosť.

 

ČIERNA

Čiernu farbu charakterizuje nekompromisnosť, rešpekt voči pravidlám a odvaha. Je najobľúbenejšou farbou na svete a v spoločnosti prevláda názor, že je najmagickejšou farbou zo všetkých farieb. Kto má rád čiernu farbu, má zmysel pre detail a presnosť, svoje činy má vopred veľmi dobre premyslené. Čierna navodzuje rešpekt, vážnosť a reprezentuje určitú spoločenskú úroveň. Ak sa niekto oblečie do čiernej, prakticky nič nepokazí. Preto aj ľudia v politických kruhoch majú v niektorých prípadoch predpísanú čiernu farbu pri výbere oblečenia. Vedeli ste, že čierna farba je štatisticky najobľúbenejšia farba vo sfére účtovníkov a štatistikov? Charakter čiernej reprezentuje húževnatosť a neúnavné hľadanie chýb, ktorých sa dopustil niekto z jej okolia. Čierna s veľkou hrdosťou chybu odhalí, napraví a dá svojmu okoliu jasne najavo, vďaka komu sa chyba našla. Osoba, ktorá obľubuje čiernu farbu, potrebuje byť vedená, je treba jej ukázať správny smer a práve vďaka tomu dokáže vyriešiť mnohé problémy komplexne. Nemá rada, keď ona sama musí prijať rozhodnutie. Nositelia čiernej stavajú múr medzi sebou a okolitým svetom akoby vraveli: “Nedotýkajte sa ma!” Napriek tomu dokážu odsávať energiu od druhých ako vampír. Je to farba, pomocou ktorej sa stávate neviditeľnými napriek kontrastu, ktorý dodáva vo farebnom priestore. Najväčšou slabosťou čiernej sú jej emócie.

 

ORANŽOVÁ

Oranžová farba je úzko spojená s prírodou a preto aj osoba, ktorá má rada oranžovú farbu, miluje prírodu, voľnosť, dlhé prechádzky lesom, pozorovanie prírody. Ak človek pod vplyvom oranžovej farby nemá voľnosť, cíti sa ako v pasci. Milovníci tejto farby zbožňujú stromy a zvieratá. Je to farba ekologická, ktorá rešpektuje prírodu. Oranžová je rozšírenou farbou v odvetviach ako je poľnohospodárstvo, je obľúbenou farbou horských sprievodcov, rybárov či lesníkov. Dominantnou charakterovou črtou ľudí, obľubujúcich túto farbu, je ľudomilnosť. Oranžový rád chráni ľudí na okraji spoločnosti, pomáha opusteným ľuďom, sirotám a dokáže sa venovať “vznešeným záležitostiam”. Ak máte priateľa, ktorého reprezentuje oranžová farba, je to priateľ, na ktorého sa môžete stopercentne spoľahnúť. Sú v neustálom kontakte s prostredím, ktoré ich obklopuje a majú chuť zažívať nové dobrodružstvá. Ak sa im nepodarí dosiahnuť svoj vytýčený cieľ, vedia sa poučiť zo svojich činov. Po citovej stránke sú dobrými a vernými spoločníkmi. Počas celého života je pre nich rodina to najdôležitejšie. Vo vzťahu sú vášnivými milencami.

 

RUŽOVÁ

Ružová farba je symbolom mieru, dobra a lásky. Osoby inklinujúce k tejto farbe hľadajú vo svojom živote šťastie a robia všetko preto, aby ho získali. Rozpoznáme ich vďaka ich úsmevu, dobrej nálady a mladistvému vyžarovaniu. V každom, koho stretnú, hľadajú len dobro, zlo radikálne odmietajú. Ružová osoba je veľmi premýšľavá, nikdy neprijme unáhlené rozhodnutia. Zvažuje všetky pre a proti a snaží sa nájsť to najlepšie riešenie, aj keď je to niekedy zdĺhavá cesta. Na prvý pohľad sa môže zdať, že je to osoba pomalá až komótna, ale to je iba klam. Naopak, v tomto prípade je to znak opatrnosti. Veľakrát je ružová zaslepená a nevníma hroziace nebezpečenstvo, najmä od osoby, ktorá dokáže z dobrosrdečnosti ružovej profitovať. Keď je ružová osoba správne vedená a stojí nohami pevne na zemi, je táto osoba schopná tých najlepších vecí na svete. Nositelia ružovej farby sú často plachí, majú zmysel pre humor a sú to osoby, ktoré tvrdo na sebe pracujú a vďaka tomu sú inteligenčne nad bežným priemerom. Takáto cesta je dlhá, napriek tomu na konci zbierajú kvalitnú úrodu.

 

FIALOVÁ

Fialová je úzko spojená so spiritualitou. Nositelia fialovej farby sú veľkorysí, láskaví, pokorní, skromní a múdri. Ak máte radi fialovú, je prirodzené, že máte blízko k duchovnej a ezoterickej sfére. Táto farba je v neustálom hľadaní odpovedí na život. Často je to obľúbená farba metafyzikov alebo ezoterikov. Fialová pomáha pochopiť vieru, odkryť rúško tajomnosti a sprostredkovať poznatky, ktoré sú pre bežných smrteľníkov nepochopiteľné. Cieľom takejto osobnosti je dosiahnuť dokonalosť, čo je prakticky nemožné. Čo sa týka priateľstiev, fialová je dobrým nenáročným priateľom, ktorý dáva veľa a nič neočakáva. Vo svojom svete neustáleho hľadania absolútnej pravdy môže byť pre svoje okolie až otravným spoločníkom. V každom prípade je to spoľahlivý človek s úprimnými vzťahmi bez pretvárky. Dôležitou črtou osobnosti pod vplyvom fialovej farby je jeho poddajnosť a náchylnosť k rezignácii. Ak všetko neskončí podľa jeho predstáv a očakávaní, príjme túto skutočnosť pokorne a bez výčitiek.

 

SIVÁ

Sivá je farbou logického myslenia, ukrytých myšlienok či emócií. Človek, ktorý obľubuje šedú, je objektívny, neutrálny, dokáže ovládať svoje city vo všetkých situáciách, aj v láske. Nositelia šedej sú inteligentní a často premýšľajú v abstraktnej úrovni, zachovávajú si odstup od ostatných. Je to farba neutrálna, ktorá nezávidí, ale ani nepoľutuje. Často sú to ľudia pôsobiaci v sfére školstva, vo výskume, majú nadanie pre písanie. Je to farba opatrnosti a ostražitosti. Napriek tomu je človek reprezentujúci šedú farbu ochotný pomôcť. Túto pomoc nenavrhne nikdy sám, iniciatíva je na tom druhom. Do svojho života by potrebovali vniesť trošku ľahkosti a odbúrať tak prílišnú sterilitu.

 

HNEDÁ

Človek s hnedou farbou si vychutnáva prírodný luxus života. Je úprimný, citlivý a nemusí sa vzdať vlastnej kariéry, aby sa mohol venovať svojim blízkym. Je zvyknutý tvrdo pracovať a často pôsobí v sfére zdravia a práva. Je milovníkom zvierat a prírody. Dáva presne toľko, koľko dostane. Často sú to ľudia s umeleckými vlohami. Zaľúbení, zmyselní a neúnavní, vedia správne odhadnúť charakter druhých ľudí a majú cit objaviť skryté talenty. Pre svoju osobnú spokojnosť a vyrovnanosť potrebujú stabilitu – tak materiálnu, ako aj partnerskú. U iných farieb vzbudzujú dôveru a ľudia sa pri nich cítia bezpečne.

 

ZELENÁ

Zelená je farba nádeje, uzdravenia, pokoja. Osobe dodáva pocit potreby pomáhať druhým, preto je často používanou farbou vo sfére zdravotníctva. Zelená v sebe skrýva tajomno. Človek obľubujúci túto farbu je pokojný, svoje okolie pozoruje nenápadne a v tichosti. Vie vypočuť ľudí okolo seba a poradiť im. Ľudia sa mu môžu zdôveriť. Zelený je dobrým a verným priateľom na celý život. Vo vypätých situáciách vie zachovať pokoj, stiahnuť sa do úzadia, v konfliktných situáciách dokáže rozhodnúť bez akejkoľvek zaujatosti. Aby bol šťastný, musí bezpodmienečne pomáhať a chrániť. Naopak, musí si dať pozor, aby sa neodovzdal celý a slepo nedôveroval ľuďom, ktorí dokážu zneužiť jeho priateľstvo a ochotu chrániť. Takéto kroky môžu mať pre neho fatálne následky.