UniHry na Mladej Garde čakajú 1. mája na všetkých športovcov a deti.

Piatok, apríl 12, 2019 0 No tags Permalink 0

pr_unihry

Prvomájová streda bude v športovom areáli Mladá Garda patriť športovcom a deťom. Celý deň zábavy, súťaží, dobrého jedla a bohatého sprievodného programu si užijú všetci, ktorí sa radi bavia. Jedenásty ročník najpopulárnejšieho festivalu univerzitného športu prichádza tento rok s novinkou, ktorou je rozšírenie programu pre celé rodiny. Dôvodom je, že účastníci prvých ročníkov už majú svoje rodiny a organizátori chcú, aby tento sviatočný deň strávili spoločne. Pre deti je pripravený špeciálny program, pri ktorom sa vybláznia, spoznajú nových kamarátov a užijú si krásny slnečný deň s rodičmi či starými rodičmi.  Organizátor UniHier Tomáš Kizak pozýva všetkých športovcom a ich rodiny: „Tešíme sa na účastníkov 11. ročníka, ktorý sa uskutoční na pôde STU v športovom areáli Mladá Garda v Rači. Areál je veľmi priestranný a dostupný autom, či MHD, nakoľko je pred areálom veľké parkovisko a zastávka električky. Spoločne sa všetci zabavíme.“

 

Program pre deti je bez registrácie a zadarmo.

Platí, že čím viac detí príde, tým viac zábavy si užijú.  Vyskúšajú si trenažéry, simulácie zápasov a pozrú si ukážky jednotlivých športov, ktoré pre nich pripravili zástupcovia jednotlivých športov. Skúsia ako im pôjde Lakros a zistia, či trafia  lakrosovou palicou do brány. Tiež sa budú môcť pridať do baseballového tímu a overiť si svoje schopnosti fungovania v kolektíve. Malé deti si vyskúšajú verziu baseballu pri odpaľovaní loptičiek a ich chytaní do rukavice. Aj tie najmenšie detičky sa budú môcť zapojiť a čaká na ne napríklad unikátny cvičebný program The Little Gym®, cvičenie plné zábavy a smiechu. Ten bude určite súčasťou aj rope skipping-u – skoku cez švihadlo alebo učenia sa zaujímavých gymnastických figúr s profesionálnymi trénermi.

Deti si okrem športových aktivít užijú aj zábavu pri divadelnom predstavení MICI a MŇAU OLYMPIÁDA, ktoré prinesie príbeh o tom, ako Mici a Mňau zatúžili získať medailu za komandovanie a za prekážanie.  Deti prejdú cestu piatimi ostrovmi pohybu a kreativity v Bublisvete a zatancujú si pri hudobno-tanečnom vystúpení s deťmi z občianskeho združenia Domček Z. Pri hudbe zostanú deti aj počas interaktívneho hudobného mini workshopu a koncertu skupiny Pánko, na ktorom sa spolu s hudobníkmi naučia hrať na rôzne rytmické nástroje a priamo s kapelou si aj zahrajú.

 

sport atletika

Spomienky na hry za garážami. 

UniHry v rámci konceptu retro zábavy pre deti budú tým pravým miestom, kde si rodičia pripomenú, ako sa oni hrávali v detstve a ukážu to svojim deťom. Takže na rad prídu súťaže ako skákanie vo vreci, skákanie cez gumu, guličky, beh vo veľkých topánkach (plutvách) a mega pong.

 

Bude to deň plný športových výkonov a zábavy pre všetkých.

Športový a zábavný program pre deti a rodiny je obohatený aj o Food zónu. V rámci jej ponuky sa  dozvedia, ako sa pripravujú zdravé jedlá a ktoré jedlá jedia zdravé deti. Mamičky a oteckovia si môžu vychutnať voňavú kávu na slniečku v príjemnej atmosfére a s novými kamarátmi, ktorých si na festivale ich deti určite nájdu. Organizátori nenechávajú nič na náhodu a objednali aj slnečné počasie. Veria, že to vyjde a prvý máj na UniHrách bude plný smiechu a dobrej nálady.

  1. zóna pre deti

The Little Gym – unikátne cvičebné programy pre deti od 10 mesiacov do 12 rokov.

BigHugGym – pohybové aktivity pre deti od 16 mesiacov.

Bublinka (Bublifit) – cvičenie pre deti s rodičmi.

Pánko – hudobné vystúpenie, ktorého súčasťou je interaktívny hudobný mini workshop.

Divadlo MICI a MŇAU – Olympiáda- príbeh o tom, ako Mici a Mňau zatúžia získať medailu za komandovanie a prekážanie.

Domček Z – hudobno -tanečná príprava pre deti od 2,5 roka do 13 rokov.

Čo jedia zdravé deti – zdravá strava zábavne.

 

 

  1. zóna pre deti

Lacross – strela na bránu a chytenie lopty lacrosovou palicou.

Baseball – odpaľovanie loptičky a chytenie loptičky rukavicou.

Friesbee – škola presnosti hodu.

Skipping – skákanie cez švihadlo so Slovenskou rope skippingovou asociáciou.

Gymnastika – ukážky profesionálov s možnosťou naučiť sa gymnastické cviky.

 

Viac informácií na www.unihry.sk a FB.

unihry deti