NEBO JE NAŠE SRDCE                

Autorkou knižnej prvotiny Nebo je naše srdce je Miroslava VIZIČKANIČOVÁ z Topoľčian, ktorá ho napísala pod literárnym pseudonymom Anna Michalová.

Keď mal Jakub z Topoľčian len 11 rokov, upadol nečakane do bdelej kómy. Jeho osud bol ťažký, on sa však nevzdával. Vyhliadky na zlepšenie jeho stavu boli biedne a mama Miroslava sa o svoje milované dieťa neskutočne bála. Päť rokov po ťažkom boji o život chlapca podľa slov mamy surovo zbil otec, ktorý si odpykáva trest za týranie blízkej a zverenej osoby. Miroslava o osude rodiny napísala knižku, jej výťažok má synovi pomôcť s nákladnými rehabilitáciami.

Mirka, ako vnímaš svoju prvotinu?

Život je ten najtalentovanejší spisovateľ, tvorí krásne i smutné životné príbehy. Aj keď nám nedá do ruky pero a neprisunie klávesnicu, máme v sebe dar a možnosť prepísať alebo dopísať svoj príbeh podľa túžob a snov, keď veríme v ich naplnenie. Ak sa premeníme z obete na tvorcu, môžeme si vytvoriť najkrajší príbeh na svete. Náš! Ja ako tvorkyňa knihy NEBO JE NAŠE SRDCE perom zdravia pre hrdinu Jakuba, ale najmä perom viery a hlbokej lásky k životu, ľuďom a všetkému, čo som zažila, som vpísala svoje cítenie do krásneho príbehu. Rany duše i srdca sa stali pre mňa liečením, premenou a rastom v uvedomelú bytosť. Ako odmena je pre mňa zážitok bezpodmienečnej lásky. Kniha, ktorá obdarúva, teší, možno i desí, rozdáva smiech, ba aj slzy. Je v nej všetko…

viac v júlovom až septembrovom čísle Magicekj ženy