Horoskopy

Ryby 21.2. – 20.3.

8. októbra 2020
Obrázok od Gerd Altmann z Pixabay 

V druhej polovici januára 2021 urobte všetko pre to, aby ste sa stali lepšími, srdečnejšími a láskavejšími. Vesmír vám na nasledujúce tri mesiace pridelil tarotovú kartu Rovnováha a pod jej vplyvom môžete svoje okolie zahrnúť priazňou, ale aj nevraživosťou či odmietaním reality. Nepodceňujte silu Rovnováhy, ktorá dokáže byť i neúprosná. Dokáže s nehou objímať, ale tiež s krutým úsmevom ničiť. Je len na vás, akí budete a kým budete – či chápajúcimi partnermi alebo kritizujúcimi kolegami.

  • Vládnuca planéta: Neptún
  • Živel: voda
  • Tarotová karta na január – marec 2021: Rovnováha

Práca

Zmeny sa do 20. januára vyhýbajú tým z vás, ktorí máte radi staré, zabehnuté koľaje a postupujete po kariérnom rebríčku radšej opatrne a pomalšie. No vesmír vás predsa len nenechá na pokoji a od konca mesiaca vám do cesty začnú vstupovať zaujímavé i lukratívne ponuky. Dobre ich všetky zvažujte, pozerajte sa ďalej do budúcnosti, nielen za najbližší roh! Kým sa rozhodnete pre niečo konkrétne, robte v pôvodnom zamestnaní všetko tak precízne, ako doteraz a kolegom nedovoľte, aby vám podchvíľou podrážali nohy. Opatrnosť sa zíde aj tým z vás, ktorí máte v pláne prejsť vo februári v rámci terajšieho pracoviska na iný post. Vaši kolegovia sa poza váš chrbát vyjadrujú o vašich cieľoch, ktoré ste si vytýčili, závistlivo a niektorí vám vyslovene neprajú. Na ľudskú zlobu si dajte veľký pozor, pretože by mohla byť kameňom úrazu, v tomto prípade vaším pádom. Dlhodobo nezamestnaní páni narodení medzi 3. až 17. marcom nájdu robotu svojich snov po 25. februári. V tomto čase vás zaujmú dve výrazné ponuky a rozhodovanie sa môže byť ťažké. Verte svojmu šiestemu zmyslu, vždy vedie vaše kroky tak, aby ste nezišli zo správnej cesty a dostali sa tam, kde chcete byť. Ročníky 1969 a 1985 – pustite sa v marci do podnikania, vy predsa dokážete zrealizovať svoj vlastný a úspešný biznis!

Zdravie

Chráňte si zdravie, a to hlavne v studenom zimnom počasí. Vyhýbajte sa nadmernému pobytu vonku a zvyšujte odolnosť imunitného systému. Staršie ročníky sa v druhej polovici januára nevyhnú vírusovým ochoreniam. Problém zmiernite pitím bylinkových čajov a raz do týždňa si doprajte ozdravujúcu masáž alebo bankovanie. Tí z vás, ktorí ste sa narodili v rokoch 1943 a 1999 si dávajte až do 12. februára pozor na drobné úrazy v domácnosti. Za výkyvmi nálad u marcových žien, náhlym pochudnutím, ale tiež pribratím na váhe je možno akútnejší problém so štítnou žľazou, ktorý je však pomerne ľahko riešiteľný bylinnými preparátmi. Čím skôr vo februári s liečbou začnete, o to skôr sa znovu budete cítiť fyzicky a psychicky lepšie. Medzi 28. februárom a 4. marcom si dajte prekontrolovať zrak a sluch, hlavne tí z vás, ktorí pracujete s počítačmi alebo v hlučnom prostredí. Jarné zmeny počasia môžu vyvolávať u senzitívnejších osôb poruchy srdcového rytmu a bolesti hlavy. Dámy zaznamenajú zvýšenú citlivosť prsníkov, bolestivosť malých kĺbov a nervozitu vplývajúcu na srdcový tep. Doprajte si dostatok spánku, často oddychujte, relaxujte a nevystavujte sa náhlemu stresu. Marcový spln môže priťažiť tým z vás, ktorí ste v minulosti prekonali zápal obličiek alebo tenkého čreva!

Láska

Priateľ vám dá začiatkom januára radu, ktorej by ste sa mali držať, pretože ak teraz prehliadnete želania svojej polovičky, z negatív vzťahu sa zrejme nebudete vedieť v budúcnosti vymotať. Februároví muži – vy sa o partnerku starajte s pozornosťou, ktorú si zasluhuje, a do vzťahu vneste viac radosti. Zrodenci, ktorí prišli na svet do 2. marca – vy do konca februára neriešte úradné alebo súdne záležitosti! Žiarlivostné scény si počas prvých dvoch marcových týždňov vesmír nachystal pre Ryby narodené okolo 22. februára. Vaša polovička bude mimoriadne podozrievavá a schopná dokonca aj toho, aby vám kontrolovala poštu či telefón. Nekričte a nesúďte, pretože medzi vás dvoch sa mieša osôbka z rodinného kruhu, ktorá tento chaos spôsobuje svojimi intrigami. Namiesto kričania, výčitiek a obviňovania si s partnerom v kľude sadnite a o všetkom sa otvorene pozhovárajte. Nezabudnite na slová ubezpečenia o vzájomnej láske a snažte sa o maximálne pochopenie toho, čo ten druhý vnútorne prežíva. Tí z vás, ktorí balansujete na okraji krízy – nevravte partnerovi to, čo neradi počujete vy sami! Je totiž jednoduché, ale aj likvidačné kritizovať bytosť, ktorú by ste mali čo najčastejšie chváliť. Uvedomte si, že práve slová môžu zničiť všetko, čo je vo vašom bytí cenné. Konajte vždy s vedomím, že tento krásny cit je krehký a tvrdosť vysloveného ho môže rozbiť na kúsky!

Motto vašich dní

Neplytvajte energiou tam, kde to nie je potrebné a počúvajte vo všetkom intuíciu. Spoznávajte svoje silné i slabé stránky a snažte sa medzi nimi udržiavať rovnováhu. A verte, že slabiny vypovedajú iba o tom, že máte láskavé srdce na správnom mieste!