Božidara Turzonovová

„Existuje niečo vyššie nado mnou, čo ma presahuje.“

Umenie bolo jej jasnou životnou voľbou. Pôvodne chcela študovať kunsthistóriu, no stala sa jednou z najúspešnejších slovenských herečiek. Napriek popularite sú jej vlastné skromnosť, pokora a ochota vždy pomôcť. Ako profesorka herectva vychovala množstvo úspešných absolventov, z ktorých sú teraz jej kolegovia. Práca je pre ňu posolstvo, ktoré jej dodáva neustále novú energiu. Jej temperament krotí ascendent medzi strelcom a kozorožcom. Horoskopom ju naučila rozumieť staršia kolegyňa a kamarátka Vilma Jamnická. A hoci si rada nechá na svojej ceste od hviezd poradiť, nechá sa v živote rada aj prekvapiť a rozhodla sa, že si celý nový rok užije v pozitívnej nálade – herečka Božidara Turzonovová.

Máte vzťah k HOROSKOPOM? Nechávate sa nimi viesť?

Mám vzťah k horoskopom aj k astrológii a rada ich informácie akceptujem. Roky mne aj môjmu mužovi vypracovávala horoskopy spomínaná Vilmuška Jamnická. Vyznala sa v tom a vždy mi vravela, aby som to brala len ako bedeker. A horoskop, to vlastne aj je bedeker, sprievodca, ktorý nám radí na našej životnej ceste.

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto čísla, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé „magické“, bez čoho by to ani nebolo ono?

V tejto fáze života je pre mňa naozaj magickým práve ten pocit, že viem, že ma niečo presahuje a že to existuje.

 

Za poskytnutie fotografií ďakujeme Činohre SND.

Sova Božidara Turzonovová (Babina), Barbora Andrešičová

Autor fotografie: Ľuboš Kotlár

viac v novom čísle Magickej ženy

Magická žena Vám pravidelne prináša rozhovory s inšpiratívnymi osobnosťami slovenského šoubiznisu i ďalších zaujímavých oblastí. Všetky ich spája to, že ich práca je pre nich zároveň aj ich poslaním, a preto je každý rozhovor nesmierne motivujúci. Dozviete sa o tom, čo momentálne prežívajú v súkromí i práci, ako aj to, čo ich na životnej ceste posúva vpred a vďaka čomu nestrácajú zmysel pre humor. V každom interview nájdete zamyslenie aj pobavenie a určite Vám každé z nich vyčarí skvelú náladu. A keďže známkou dobrého rozhovoru je to, že sa k nemu chceme opakovane vracať, prinášame Vám náš archív s rozhovormi Magickej ženy.

Telesné i duševné zdravie a krása sú neodmysliteľne prepojené, a preto je potrebné starať sa o ne spoločne v harmónii s prírodou a tým, čo nám ponúka. Inšpirujte sa článkami Magickej ženy, ktorá Vám poradí, ako sa starať o svoje telo i dušu pomocou blahodarných prírodných ingrediencií, ako aj receptov na vlastnú domácu kozmetiku, ktorú si môžete ľahko vyrobiť v pohodlí domova. Zistite viac o práci s energiami a magických rituáloch i o tom, ako ich využiť pre svoje zdravie i životné napredovanie.

„Dobrá kniha je najčistejšia esencia ľudskej duše.“ – povedal filozof Thomas Carlyle, a preto v Magickej žene vždy nájdete zaujímavé knižné tipy. Vyberte si podľa seba a svojich momentálnych pocitov spomedzi ezoterických, duchovných, či filozofických titulov, motivačnej literatúry alebo beletrie. Vďaka Magickej žene Vám neuniknú ani špeciálne knižné edície s tematickými darčekmi, ako sú anjelské karty, či diáre s posolstvami anjelov.