Eva Matejková

„V úcte k pravde je vždy začiatok a koniec všetkého.“

Vo filme, na javisku aj v rozhlase stvárnila nespočetné množstvo významných postáv, svoj nezameniteľný hlas dodnes prepožičiava mnohým svetovým hercom, ale sláva jej nikdy nestúpla do hlavy. V súkromí je predovšetkým milujúca manželka, mama a stará mama, ktorá sa teší zo siedmych vnúčat. Svoj život po boku rovnako úspešného slovenského herca, ktorý je aj jej najlepším priateľom, žije naplno a teší sa z každého dňa – tancuje vždy, keď sa dá, spieva si pri chôdzi a vášnivo rada debatuje o politike. Vtipy o svokrách na ňu ale rozhodne neplatia, na rozdiel od jej postavy svokry Eleonóry Stromokocúrovej v obľúbenom seriáli Susedia – herečka Eva Matejková.

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto čísla, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé „magické“, bez čoho by to ani nebolo ono?

Jednoznačne láska – na prvom mieste láska medzi ľuďmi a hneď na druhom mieste láska k pravde. Ja si osobne myslím, že v úcte k pravde je vždy začiatok a koniec všetkého. To je pre mňa najmagickejšie, má to totiž obrovský presah do ľudských vzťahov. Keď sú prosto pravdivé, vtedy je to skutočná láska – láska ako taká, láska k ľuďom, rodine, dieťaťu, manželovi, sebe navzájom, k sebe samému… Keď som sa ako dieťa pýtala, čo je to Boh, moja maminka, múdra, úžasná to žena, mi povedala: „Evička, Boh je láska.“

Autor fotografie: Kaja Čemová

viac v novom čísle Magickej ženy

Magická žena Vám pravidelne prináša rozhovory s inšpiratívnymi osobnosťami slovenského šoubiznisu i ďalších zaujímavých oblastí. Všetky ich spája to, že ich práca je pre nich zároveň aj ich poslaním, a preto je každý rozhovor nesmierne motivujúci. Dozviete sa o tom, čo momentálne prežívajú v súkromí i práci, ako aj to, čo ich na životnej ceste posúva vpred a vďaka čomu nestrácajú zmysel pre humor. V každom interview nájdete zamyslenie aj pobavenie a určite Vám každé z nich vyčarí skvelú náladu. A keďže známkou dobrého rozhovoru je to, že sa k nemu chceme opakovane vracať, prinášame Vám náš archív s rozhovormi Magickej ženy.

Telesné i duševné zdravie a krása sú neodmysliteľne prepojené, a preto je potrebné starať sa o ne spoločne v harmónii s prírodou a tým, čo nám ponúka. Inšpirujte sa článkami Magickej ženy, ktorá Vám poradí, ako sa starať o svoje telo i dušu pomocou blahodarných prírodných ingrediencií, ako aj receptov na vlastnú domácu kozmetiku, ktorú si môžete ľahko vyrobiť v pohodlí domova. Zistite viac o práci s energiami a magických rituáloch i o tom, ako ich využiť pre svoje zdravie i životné napredovanie.

„Dobrá kniha je najčistejšia esencia ľudskej duše.“ – povedal filozof Thomas Carlyle, a preto v Magickej žene vždy nájdete zaujímavé knižné tipy. Vyberte si podľa seba a svojich momentálnych pocitov spomedzi ezoterických, duchovných, či filozofických titulov, motivačnej literatúry alebo beletrie. Vďaka Magickej žene Vám neuniknú ani špeciálne knižné edície s tematickými darčekmi, ako sú anjelské karty, či diáre s posolstvami anjelov.