Pozor, nevhodné spodné prádlo škodí zdraviu!

Pondelok, október 10, 2016 0 No tags Permalink 0

damska-push-up-podprsenkaMatka príroda žiadnej z nás nenadelila dokonalý zadoček alebo stehná. To sa pokúsili využiť aj výrobcovia spodnej bielizne, ktorí začali prinášať tzv. sťahovacie spodné prádlo a nohavičky. Je však potrebné byť opatrný, keďže nesprávna veľkosť spodného prádla môže spôsobovať závažné zdravotné problémy.

Lekári sa zhodujú – nevhodné spodné prádlo škodí

Rôzne formujúce oblečenie a spodné prádlo, ktoré sľubuje zmenšenie o 2  – 3 veľkosti môže byť nebezpečné. Nenaleťte na lacný trik, v ktorom vám predajca sľubuje zmenu konfekčnej veľkosti zo 43 na 39. Odborníci bijú na poplach a varujú, že časté nosenie nesprávnej veľkosti spodného prádla vám škodí.

A prečo vlastne? Úzke spodné prádlo totiž zabraňuje tomu, aby koža so sliznicou dýchali. Je to veľmi škodlivé najmä u dám, čo potvrdil už nejeden gynekológ. Úzke a sťahovacie spodné prádlo naopak odporúčajú nosiť len vtedy, keď podstupujete veľkú fyzickú záťaž – ako prevencia proti vzniku prietrže.

Trpia aj vaše orgány

Nevhodné spodné prádlo nespôsobuje len problémy s pokožkou, ale môže škodiť aj orgánom. Stláčanie orgánov je veľmi nebezpečné a môže viesť dokonca k strate plodnosti (teraz máme na mysli najmä pánov). Pokiaľ sa však pozrieme ďalej do sveta, tak aj v iných kultúrach sa celé stáročia vyskytujú korzety a bandáže na tvarovanie tela. Zdravé to však v žiadnom prípade nie je.

Čo ešte spôsobuje zlé spodné prádlo?

Pri každodennom nosení prádla zlej veľkosti alebo kvality hrozí infekcia, kvasinky, vredy, či krvné zrazeniny.  Dokonca unížené prekrvenia tráviacich orgánov môže viesť k nadmernej plynatosti a zažívacím problémom. A hlavne, keď sa budete musieť vyzliecť, tak pravda vyjde najavo – viditeľné odtlaky okolo celého pásu podliate krvou sú naozaj zlým znamením!

Problém sa netýka len mužov a žien, ktorí chcú byť chudší a sťahujú sa špeciálnou bielizňou. Aj upnuté džínsy sú priamou príčinou vzniku kŕčových žíl. Dnešné dievčatá vo veku 15 – 20 rokov na to príliš nemyslia, no vyskytuje sa stále viac a viac prípadov, kedy má žena v 25 rokoch vážne problémy s kŕčovými žilami.

damska-korzetova-podprsenkaNaša rada na záver

Odborníci sa zhodujú na tom, že pokiaľ sa sťahovacieho prádla nechcete vzdať, tak aspoň obmedzte jeho nosenie. Hlavne si kupujte správnu veľkosť  nohavičiek i podprseniek. Pokiaľ nakupujete v obchode, vyskúšajte si ich.

V prípade, že preferujete nákupy na internete, tak si zvoľte taký e-shop, ktorý uvádza správne tabuľky veľkosti spodného prádla a poradí v prípade potreby. Takým e-shopom je napríklad www.moje-bielizen.sk , ktorý spodné prádlo nielen predáva, ale aj pomáha zákazníkom vyberať.