labona - venkovní rolety Vonkajšie rolety majú nielen praktickú, ale aj estetickú funkciu. Od šetrenia tepla po skrášlenie vášho domova, ich využitie je celeročné. V nasledujúcom článku vám priblížime, prečo je vhodné siahnuť práve po vonkajších roletách.

V súčasnosti je možné vybrať si vonkajšie rolety v rôznych farbách či prevedení, takže ich viete ľahko zladiť s vaším domom. Popri estetickej funkcii však prinášajú aj viaceré praktické výhody, ktoré sa vám určite zapáčia.

Udržiavajú v interiéri viac tepla

Vonkajšie rolety pomáhajú izolovať váš dom a zabraňujú nárazom studeného vetra či dažďa priamo do okien. Ich izolačné schopnosti zabezpečujú zachytávanie teplého vzduchu v interiéri, vďaka čomu vám bude príjemne teplo aj počas tej najväčšej zimy. Ich výhodou je samozrejme aj ľahká manipulácia, sú naozaj ľahko použiteľné, a viete si ich nastaviť tak, aby prepúšťali do miestností počas pekný dní slnečné lúče. 

Pomáhajú so zabezpečením okien

Rolety sú vyrobené z kvalitných materiálov, takže sú pevné a trvanlivé a vydržia mnoho rokov s minimálnou údržbou. Vďaka ich inštalácii na okná sa už viac nebudete musieť obávať o váš dom a interiér, napríklad pred zlodejmi. Budete tak môcť odísť na predĺžený víkend či na letnú dovolenku bez strachu o váš majetok.

Ochraňujú okná pred opotrebovaním

Veľkým plusom vonkajších roliet je aj to, žesklenené tabule okien sú chránené pred vonkajším poškodením a prachom. Okenné sklá zostávajú dlhšie čisté a tak nie je ich údržba nejako špeciálne náročná. Vonkajšie rolety od Labona.sk vám zaistia ochranu vašich okien, ušetria peniaze a v neposlednom rade dodajú vášmu domu šmrnc. Vybrať si je možné z viacerých druhov a štýlov roliet tak, aby vyhovovali všetkým vašim požiadavkám a potrebám.

Vonkajšie rolety sú perfektným bezpečnostným prvkom amajú skvelé izolačné vlastnosti. Už viac nebudete musieť riešiť prichádzajúci hluk zvonku, pretože ho úplne stlmia. Poslúžia aj pri ochrane straty tepla a pri ochrane súkromia. Ak ste nad ich kúpou a inštaláciou doteraz váhali, veríme, že vám náš článok pomohol rozhodnúť sa.


Prečo je overlock skvelým pomocníkom pre krajčírky

Nepáči sa vám oblečenie z obchodov a chcete si sami vyrábať originálne kúsky? Zrejme potrebujete kvalitný šijací stroj. Ako neviete, ako pri výbere postupovať, poradíme vám. V článku vysvetlíme, čo je overlock, coverlock aj interlock.

A woman performs work on the overlock

Každý z nás túži byť čo najviac originálny. Osobnosť človeka podčiarkuje aj jeho oblečenie. Nové kúsky si môžete šiť sami, čím dokonale vystihnete svoju podstatu. Aký rozdiel je medzi šijacím strojom, overlockom a coverlockom?

Rozdiely medzi overlockom a šijacím strojom

Overlock a šijací stroj rozoznáte ľahko. Stačí, ak budete porovnávať tieto 4 body.

1. Počty: ihly, nite a chytače

Overlocky sa od šijacích strojov líšia počtom ihiel, nití a chytačov. Overlock využíva 1 – 2 ihly zhora. Na jeho spodnej strane sa nachádzajú 1 – 3 chytače:

 • horný
 • spodný
 • retiazkový

Klasický šijací stroj má 1 ihlu zhora, aj zdola v chytači a jeho súčasťou je aj cievka so spodnou šijacou niťou.

2. Transport látky

Ďalším rozdielom je odsúvanie látky, ktorú šijete. Overlock má dva podávače, ktoré sú umiestnené za sebou. Každý z nich sa pritom pohybuje inou rýchlosťou:

 • rýchle zúbky prvého podávača a druhý je pomalý = látky sa riasi
 • pomalé zúbky prvého podávača a druhý ide rýchlo = dochádza k naťahovaniu látky

Na overlocku bez problémov spracujete látky s akoukoľvek elasticitou bez napnutia.

Potrebujete ušiť volán?

S overlockom to zvládnete ľavou zadnou.

3. Okraje látky, s ktorou pracujete

Overlockové stroje majú veľkú výhodu. Ich súčasťou je orezávač, ktorý sami vypínate alebo nastavujete podľa potreby.

Rozdielom na šijacích strojoch je to, že orezávací nôž poháňa ihlová tyč. Tento orezávač sa však nedá nastaviť, nakoľko stroj používa orezávaciu pätku. Ak teda chcete orez zmeniť, musíte nahradiť pätku.

Pri šití na šijacom stroji sa používajú zúbky podávača. Ten možno poznáte pod názvom feed dog alebo transporteur. Zúbky zasúvajú zošitú látku dozadu za stroj rovnomerným pohybom. Ich rýchlosť závisí na šijacom stehu, ktorý zvolíte:

 • dlhý šijací steh = rýchlosť zúbkov podávača je vysoká
 • dĺžka stehu nulavá = podávač a zúbky sa nebudú hýbať

4. Rýchlosť šitia pri šijacom stroji a pri overlocku

S overlockom šijete vždy dopredu. Jeho rýchlosť je až 1500 stehov za minútu. Oproti klasickému šijaciemu stroju je rýchlejší. Okrem toho, overlockový steh vyzerá omnoho krajšie.

Šijací stroj funguje pri rýchlosti 600 – 1100 stehov za minútu. Klasický stroj funguje na princípe predno-zadného šitia = stroj urobí 2 stehy dopredu a jeden dozadu.

Čo overlock nevie?

 • ušiť gombíkovú dierku
 • našiť aplikáciu na látku
 • štepovať okraje
 • prišívať gombíky

Na druhej strane, ak používate šijací stroj, no potrebujete pracovať rýchlejšie, overlock vás zachráni a stane sa vaším obľúbeným pomocníkom.

Ďalšia možnosť coverlock

 • na coverlocku šijete zhora 2-3 rovnobežné stehy, ktoré sú zdola pretkané retiazkovým švom
 • stehy sú od okraja vzdialené 5-6 cm – spodný lem trička
 • šije 2 prepletenými niťami vďaka čomu môžete zdobiť odevy

Výber: overlockový, kombinovaný overlockový alebo coverlockový šijací stroj

Väčšinou je lepšie, ak sa rozhodnete pre jednoúčelový šijací stroj, ktorý je optimalizovaný na jeden úkon a zvláda ho na jednotku. Ideálne bude, ak budete mať doma overlock aj coverlock a budete ich využívať kombinovane.

Ak nemáte dostatočne veľkú pracovnú plochu, toto riešenie pre vás zrejme nie je ideálne. Neostane vám iná možnosť, než zvoliť kombinovaný overlockový šijací stroj, aby ste mali všetky funkcie na jednom mieste.


328A9024nahlad

Pavel Hirax Baričák

„Najobyčajnejšie chvíľky sú v skutočnosti perlami života.“

Muž mnohých tvárí, ale každá z nich sa na svet usmieva a rozdáva radosť. Autor motivačnej literatúry, románov, básní, hudobník, cestovateľ, kouč, milujúci manžel a otec. Na vlastnej koži spoznal abecedu šťastia, ktorú pre nás spísal do jedinečného Šlabikára. Teda hneď niekoľkých, pretože táto abeceda má naozaj veľa písmen. A o cenné rady sa s nami podelil aj v rozhovore pre Magickú ženu – magický muž Pavel Hirax Baričák.
y
Prezraďte na záver, čo je pre vás v živote to pravé „magické“, bez čoho by to ani nebolo ono?
Čím viac starnem, tým viac si vychutnávam obyčajné okamihy. Keď bola jeseň a boli sme na rodinnej prechádzke, a cez červeno-žlté listy presvitalo slnko, tak som si povedal, že toto je tá mágia života – náš pobyt na zemi. Alebo keď sa rozprávam so svojimi deťmi a ony mi rozprávajú také kúzelné veci, že som z toho vedľa. Alebo keď sedím so svokrom aj so švagrom v kuchyni, pijeme dobrotivú slivovičku päťdesiatdvojku (smiech), deti sa hrajú na zemi, moja ženuška Ivka sedí vedľa svojej mamy na gauči, štebotajú si a ja si v duchu vravím, že toto sú tie pravé odlesky bytia, toto je mágia života. A ja za to ďakujem, za tie najobyčajnejšie chvíľky, ktoré sú v skutočnosti perlami života.

 

Viac v januárovom až marcovom čísle MAGICKEJ ŽENY


Ponuka dámskej zimnej obuvi

Zima je ročným obdobím, ktoré nás dokáže prekvapiť. Preto by sme sa mali pripraviť na tuhé mrazy a hŕby snehu, ako aj na dážď či odmäk. Jedným z najdôležitejších prvkov šatníka každej ženy je nepochybne obuv, v tomto prípade zimná, ktorá by mala byť pohodlná a teplá.

Tenisky v zimnej verzii

sesjafilagrunge

Ak ste milovníčkou obuvi teniskového typu a nadovšetko si ceníte si jej univerzálnosť, dobre viete, že zima je takým obdobím, keď sa s obľúbenými topánkami musíte na chvíľu rozlúčiť. Ale aj napriek zdaniu príchod mrazov vôbec nemusí znamenať, že sa ich musíte úplne vzdávať! V obchode Sizeer nájdete ponuku od najpopulárnejších značiek. Vašimi obľúbencami sú tenisky značky Converse? Tak, to ste na skvelom mieste, pretože vďaka modelu Chuck Taylor All Star Lift Ripple sa aj v zime budete môcť tešiť obuvou v štýle kultových tenisiek. Vysoký zvršok z prírodnej kože v spojení s kožušinkou a vysokou podrážkou zaručia, že vaše chodidlo mínusové teploty ani nepocíti. Rovnako zaujímavú ponuku pripravila talianska značka Lacoste. Vyšší zvršok a oteplené vnútro v obuvi Lacoste Ampthill alebo Straightset Insulate sa ideálne osvedčia v miernom zimnom počasí.

 

Štýlový outdoor

timberland_premium_6_inch

Naopak, v prípadoch, keď potrebujete obuv do oveľa náročnejších podmienok alebo jednoducho chcete niečo pevné a trvácne, siahnite po outdoorovej obuvi. Ako je známe, obuv v takomto štýle sa spája najma s ťažkou a masívnou siluetou, ale to neznamená, že nemôže byť zároveň módna a šmrncovná. A takúto obuv nájdete v ponuke obchodu Sizeer! Klasikou v oblasti outdoorovej obuvi je samozrejme model Timberland 6 In Premium, ktorý si už dávno podmanil ulice a stal sa nevyhnutným doplnkom zimnej garderóby každej ženy. Všetci ich zbožňujú nielen pre ich netuctový dizajn, ale aj pre pohodlie, ktoré poskytujú. Ak však uprednostňujete niečo jemnejšie, dobrým riešením budú Timberland Nellie Chukka alebo ich osviežená verzia Heritage Lite. O niečo ľahšou alternatívou bude trekingová obuvi Helly Hansen The Forester, ktorá sa hodí nielen na zimu v meste, ale aj do trochu náročnejších terénov. Zaujímavou ponukou je aj model Fila Grunge II kombinujúci najnovšie trendy s funkčnosťou.

fila_grunge_ii

 

všetky fotografie pochádzajú z internetového obchodu so streetwearovou obuvou, oblečením a doplnkami – sizeer.sk


 

IMG_9911Iveta Štecová

„Krása v prvom rade vychádza zvnútra.“

Vo svete krásy je ako ryba vo vode a po prečítaní rozhovoru si určite budete chcieť zaplávať spolu s ňou. Je príkladom toho, že hobby sa skutočne môže zmeniť na profesiu. Dokázala to, pretože na neľahkej ceste sa nevzdala a dnes je úspešnou podnikateľkou s množstvom plánov. Verí totiž, že všetci máme možnosť uskutočniť svoje sny, len musíme vytrvať a s pokorou ich nasledovať – lektorka FaceFit tvárovej gymnastiky, ktorá cvičí aj za volantom, Ivana Štecová.

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto čísla, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé „magické“, bez čoho by to ani nebolo ono??

Najdôležitejšie v živote je byť šťastným. To je to pravé korenie, mať stále úsmev na perách a užívať si život. Usmievajte sa aj keď máte pocit, že nemáte dôvod. Vedecká štúdia potvrdzuje, že aj úsmev nasilu dáva signál do mozgu, že je všetko v poriadku, a tak vás dá do pohody.

 

Viac v októbrovom až decembrovom ČÍSLE MAGICKEJ ŽENY


CELESTECeleste Buckingham

„Všetci sme len vtáci v klietkach.“

 

Niektorým by sa mohlo zdať, že je princeznou žijúcou v paláci, pretože sa tak aj volá. Ona však vie, aké náročné je vyjsť hore do vysokej veže v ťažkých princeznovských šatách. Nečaká tam však nečinne na princa, ktorí ju z nej vyslobodí. Aj keď žije vo veži výškovej bratislavskej budovy, sama z nej vie nájsť cestu k tým, ktorí to najviac potrebujú. Najnovšie sa neváhala zbaviť aj krásnych šiat a predstúpiť pred svoje okolie a fanúšikov „nahá“ – silná iránska žena s dušou slovenskej východniarky, filanTROPICKÁ speváčka a herečka Celeste Buckingham!

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto mesiaca, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé „magické“, bez čoho by to ani nebolo ono?

Bez lásky a bez strachu. To sú dva najozajstnejšie pocity, lebo všetky ostatné, dobré aj zlé, vychádzajú z týchto dvoch hlavných ľudských emócií. Majú duševný aj fyzický základ. Bez nich by život nebol magický.

 

Viac v JANUÁROVOM – JÚNOVOM ČÍSLE MAGICKEJ ŽENY


JanaisJanais

„Tradičné hodnoty majú stále význam.“

Pravá slovenská deva s charizmou svetovej divy! Popri spievaní vo francúzštine a v angličtine, nezabúda ani na krásu rodnej slovenčiny a dokazuje, že aj dnes v nej môžu vznikať kvalitné texty. V tvorbe ju inšpiruje vlastný život i okolitý svet, a to vo veciach pekných i smutných. Vie, že je taký, aký si ho spravíme, a preto by sme mali vždy žiť tak, akoby boli práve Vianoce – speváčka s neodmysliteľným francúzskym šarmom, ktorej darčeky nosí Ježiško a ktorá bude vždy milovať rozprávky – VIANOČNÁ JANAIS!

 

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto mesiaca, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé „magické“, bez čoho by to ani nebolo ono?

Moja rodina a moja hudba. To je to, čo vystihuje celý môj život, aj keď sú to úplne obyčajné a základné veci. Bez hudby by som nežila umeleckým životom, no zároveň bez podpory manžela a rodiny by som určite nezvládala všetko to, čo so sebou život speváčky prináša.

 

Viac v decembrovom čísle Magickej ženy


Marcela LaiferováMarcela Laiferová

„Emóciami v hlave sa to všetko začína.“

Vydala prvú popovú LP platňu na Slovensku, ako prvá slovenská speváčka spievala bigbít a ako prvá Slovenka vyhrala zlatú Bratislavskú lýru. Po svojich koncertoch stála na pódiu po kolená v kvetoch, muži jej trhali vlasy na pamiatku a rodičia dávali dcéram jej meno. Už ako študentka medicíny získala významné spevácke ocenenia, koncertovala s tými najlepšími orchestrami a stala sa milovanou speváčkou u nás i vo svete. Je úspešnou lekárkou pre telo i pre dušu, ktorá rozumie i reči hviezd. Už roky je povestná svojím nákazlivým optimizmom, na ktorého recept sa jej neustále pýtajú a ona sa oň s každým veľmi rada podelí – speváčka, lekárka, astrologička, ezoterička a spisovateľka, ktorá považuje medicínu za umenie a ktorej fanúšikovia na koncertoch dodnes vyznávajú svoju lásku, Marcela Laiferová.

 

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto mesiaca, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé „magické“, bez čoho by to ani nebolo ono?

Magická je láska. Láska je cesta životom.

 

Viac v novembrovom čísle Magickej ženy


TluckovaZuzana Tlučková

Snažím sa žiť v súlade s prírodou.“

Humor i romantiku si bez nej v divadle ani v televízii rozhodne nedokážeme predstaviť. S každým ďalším divadelným či televíznym projektom potvrdzuje, že pokiaľ človek zostáva mladý duchom, ukáže sa to aj na jeho kráse a vyžarovaní. Napriek náročným životným situáciám sa nikdy nevzdala a v každom novom dni nachádza množstvo nových dôvodov na radosť. Na realitu sa pozerá srdcom a vždy z pozitívnej stránky, pretože ako tvrdí, je len na nás, na ktorú stranu sa rozhodneme hrať. Viac tajomstiev a inšpirácií, ako uvidieť svet krajší a skutočne si ho vychutnať, vám v jesennom rozhovore prezradí pre(d)cízna romantička, milujúca a vážiaca si rovnako ľudí, ako aj zvieratá a prírodu, krásna herečka a šťastná mama Zuzana Tlučková!

 

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto mesiaca, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé „magické“, bez čoho by to ani nebolo ono?

Všetko – rodina, láska, priatelia, príležitosti, práca… a život – život je magický a takisto každá chvíľa, ktorú prináša, je magická.

 

Viac v októborovom čísle Magickej ženy


BaluchovaBarbora Balúchová

„Najkrajšie leto môjho života!“

Roky naozaj veľmi rýchlo letia – akoby včera sme jej posielali hlasy a fandili v druhom ročníku SuperStar, ktorého finalistkou sa stala na prahu dospelosti, a dnes je z nej už milujúca mamina. Svojím šťastím a krásou je pravým dôkazom, že času sa netreba báť, pretože nás unáša len k väčšiemu šťastiu a kráse – samozrejme, pomáhajú mu v tom dostatok lásky, večný optimizmus a mužské myslenie. Viac vám o tom vo veselom rozhovore prezradí najšťastnejšia mamička, ktorá sa v detstve namiesto hrania s bábikami oveľa radšej hrala s chlapcami futbal – speváčka Barbora Balúchová (29).

 

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto mesiaca, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé „magické“, bez čoho by to ani nebolo ono?

Tým, že som matka, je teraz tým absolútne najmagickejším náš syn a to, že som mama. To je fakt to najmagickejšie, čo som doteraz zažila a zažívam už sedem mesiacov plus predtým tých deväť počas tehotenstva.

 

Viac v septembrovom čísle Magickej ženy


Bronislava, webBronislava Kováčiková

Ostávam optimistkou.“

Okrem umenia ju zaujíma psychológia, aj preto by si rada zahrala v dobrej kriminálke alebo historickom seriáli. A veru, má na to všetky predpoklady – je mladá, krásna a všestranne talentovaná. Nebojí sa výšok ani snívania, no napriek tomu ostáva nohami pevne na zemi – herečka, tanečníčka, speváčka a budúca forenzná psychológička s nezvyčajným krstným menom – Bronislava Kováčiková (21).

 

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto mesiaca, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé „magické“, bez čoho by to ani nebolo ono?

Bez rodiny a dobrých priateľov, bez lásky, úcty, úprimnosti, pozitívnej energie, individualizmu, kreativity a zdravia.

 

Viac v augustovom čísle Magickej ženy


DidianaDagmar „Didiana“ Dianová

Leto je TOP!“ 

Rozhlasový či televízny interiér pravidelne zamieňa za exteriér vyhriaty slniečkom, pod ktorým si vychutnáva svoj obľúbený golf. Ďalším priestorom mimo štúdií, v ktorom sa cíti ako rak vo vode, je javisko. Odtiaľ vás rozosmeje humorom, ktorý vás „posadí“ na zadok – kráľovná slovenskej Sit Down Ladies Comedy, ktorej hlas i tvár vám prostredníctvom éteru už roky robí vaše denné chvíle oveľa viac „fun“. S každým novým okamihom vraví tým minulým „arrivederci“, pretože vie, že život je „Maxihra“, ktorá raz niekde končí. Nestráca preto čas a v každej prítomnej chvíli si naplno užíva svoju One (Wo)Man Show – moderátorka a maxihráčka Diana „Didiana“ Dianová.

 

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto mesiaca, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé „magické“, bez čoho by to ani nebolo ono?

Zostať mladý duchom a vždy mať aspoň štipku zmyslu pre humor, vedieť si zo seba uťahovať a nebrať veci až tak príliš vážne.

 

Viac v júlovom čísle Magickej ženy


Dominika Zeleníková-MorávkováDominika Zeleníková-Morávková

Je prijemné, keď sa o tú obrovskú radosť môžete s niekým podeliť.“ 

V lete jej je teplo, ale to nevadí, pretože okolo seba šíri mladosť, aj keď sa pritom pýta, kam ju to zaveje. Pošle vám pozdrav z lesa a z toho, čo chladnička dá, upečie aj tortu! Ak ste spoznali názvy piesní kapely S Hudbou vesmírnou, v ktorej pôsobí, znamená to, že aj vy ste podľahli čaru ich hudobného zoskupenia a určite aj súťažnej folklórnej šou Zem spieva, ktorú moderovali. Relácia sa síce skončila, kapela má však na leto pripravený bohatý program – o ňom i o tom, ako sa momentálne má, nám v uvoľnenom rozhovore prezradila herečka, speváčka, moderátorka a šťastná mamička, ktorá mimochodom dokáže údajne nastaviť deň na 36 hodín, preplávať aj močiar a vždy má dobrú náladu – Dominika Zeleníková-Morávková (26).

 

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto mesiaca, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé „magické“, bez čoho by to ani nebolo ono?

U mňa je to LÁSKA a HUMOR.

 

 Viac v júnovom čísle Magickej ženy


TwiinsVeronika Krúpa-Nízlová

„Magické je, že máme jedna druhú.“

Prešli už dve desaťročia a z hviezdičiek sa stali hviezdy slovenskej pop music. A rovnako, ako sa na seba pri pohľade zo zeme podobajú hviezdy na nebi, hoci vieme, že každá z nich je jedinečná a neopakovateľná, je to aj s nimi. Na prvý pohľad ich veľmi ťažko odlíšiť, no každá z nich je žiariacim originálom ich súhvezdia. Tvorí ho totiž nesmierne pevné puto sesterskej lásky, ako aj spoločnej práce v šoubiznise. Prepojené sú navzájom natoľko, že rozhovor s jednou je vlastne rozhovorom s obomi – „Twiinska“ Veronika Krúpa-Nízlová, nám odpovedala aj za dvojičku Danielu, užívajúcu si exotiku v Dubaji.

 

Ako naše MAGICKÉ ŽENY tohto mesiaca, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé „magické“, bez čoho by to ani nebolo ono?

Podľa mňa to, že máme jedna druhú a že sme už od malička také spriaznené duše. To je podľa mňa „to“ úplne magické – keď si človek vie nájsť niekoho, pokiaľ nemá spriaznenú dušu v rodine, komu môže absolútne dôverovať.

 

 Viac v májovom čísle Magickej ženy


HorvathovaKvetka Horváthová

„Cítim, ako ma jar nabíja novou energiou a dobrou náladou“

Ako malá sa doma hrala na hlásateľku so švihadlom a dnes patrí k najobľúbenejším televíznym moderátorkám na Slovensku. Ľudia jej denne vyjadrujú svoje sympatie v množstvách listov, na sociálnych sieťach či osobne na ulici. Jej zásoba energie a schopnosť vidieť vo všetkom to dobré a pekné je priam nákazlivá a to naživo, ako aj cez televízne obrazovky. Aj vďaka svojej pozitívnej povahe si vychutnáva všetky ročné obdobia a sama doslova kvitne v každom z nich – Kvetka Horváthová.

 

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto mesiaca, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé “magické”, bez čoho by to ani nebolo ono?

Jednoznačne láska! Láska k sebe samým, láska partnerská, rodičovská, láska k prírode, k samotnému životu. Želám vám všetkým veľa lásky!

 

 Viac v aprílovom čísle Magickej ženy


BotosovaBarbora Botošová

„Aj ženy môžu nosiť hudbu v srdci.““

Husle, ktoré boli väčšie než ona, držala v rukách po prvýkrát, keď mala rok a pol. Narodila sa totiž v rodine veľkých huslistov ako vnučka Jána Berky-Mrenicu a dcéra Eugena Botoša. Hrať na tento ušľachtilý nástroj sa začala učiť v šiestich rokoch. Neskôr pokračovala na konzervatóriu, kam nastúpila už počas základnej školy ako mimoriadny talent a odkiaľ pokračovala v štúdiu hry na husliach na Hudobnej fakulte VŠMU v Bratislave pod vedením profesora Petra Michalicu. Vďaka svojmu veľkému nadaniu i rovnako veľkému úsiliu sa môže pýšiť titulom prvej slovenskej primášky s vlastnou kapelou – skutočná Cinka Panna Barbora Botošová.

 

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto mesiaca, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé “magické”, bez čoho by to ani nebolo ono?

Ja neverím príliš na mágiu. Verím v Boha. Ale v takom tom poetickom význame je pre mňa najmagickejšia láska. Keď človek spozná lásku, pochopí veľa vecí. Zmení hierarchiu hodnôt, zmení samého seba. Láska okresáva ľudské ego aj hrdosť. Keď ju človek cíti dokonca opätovane, cíti niečo „magické“, čo dokáže zastaviť čas. S láskou prichádza aj vášeň, ktorá má nádych „mágie“. Láska a vášeň sa v mojom prípade viažu aj k hudbe a umeniu. Niekedy ma dokáže hudba dostať do takého senzitívneho rozpoloženia, melanchólie, že by som to taktiež mohla poeticky nazvať niečím magickým. Verím, že každý človek, ktorý otvoril srdce akejkoľvek láske vie, o čom hovorím…

 

 Viac v marcovom čísle Magickej ženy


SoulAnital Soul

„Magické je všetko…“

Je sama sebou – úprimná, spontánna, romantická, citlivá račica so srdcom otvoreným láske, s vrúcnym vzťahom k umeniu a k rodine, túžiaca vychutnať si každý deň a každý okamih, pretože si váži ich krehkú vzácnosť. Ako letné znamenie sa už teší na jar, najviac ale miluje jeseň, ktorá jej dá síce poriadne zabrať, no ktorá ju zároveň aj najväčšmi inšpiruje. Ako dôkaz tvorivej jesennej úrody vychádza už túto zimu jej najnovší singel s videoklipom z pripravovaného albumu, ktorý vyjde ešte tento rok.  Jeho skladby budú dôvernou spoveďou intímnych pocitov, bude o nich totiž spievať speváčka s dušou – Anita Soul!

 

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto mesiaca, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé “magické”, bez čoho by to ani nebolo ono?

Magické je všetko… Život musíme žiť s vášňou, s láskou, s bolesťou, so sklamaním, s pokorou, s vierou, s úsmevom, s radosťou a musíme milovať sami seba. To je občas ťažké niekedy aj pre mňa,  pretože podľa toho, ako sa máme radi, robíme aj svoje rozhodnutia.

 

 Viac v februárovom čísle Magickej ženy


olhova

Jana Oľhová

„Humor je vážna vec.“

Je jednou z najúspešnejších a najžiadanejších slovenských herečiek. Na javisku i pred kamerou stvárnila obrovské množstvo postáv, účinkuje v niekoľkých divadlách, nakrúca filmy a seriály. Popri tom je na plný úväzok aj matkou šiestich krásnych detí. Za to, že to všetko stíha, vraj môže nadhľad. Jej hereckému srdcu sú najbližšie tragikomické postavy, ktoré najväčšmi vystihujú skutočný život. Vo svojich rolách dôvtipne prepája smiešne s vážnym a naopak. Pri ich stvárňovaní však zostáva vždy aj sama sebou – Janou Oľhovou, herečkou, ktorá sa pravidelne delí o svoju divadelnú šatňu s Woodym Allenom.

 

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto mesiaca, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé “magické”, bez čoho by to ani nebolo ono?

Že môžeme vôbec po tomto svete chvíľku putovať…

 

 Viac v januárovom čísle Magickej ženy


strapkova-webVeronika Strapková

„Každý má svoje vlastné Puzzle.“

Prvý mikrofón dostala, keď mala štyri, prvú pieseň zložila v trinástich – no na kariéru speváčky nikdy nepomýšľala. Keďže je však veľmi vnímavá a už dávno si uvedomuje, že v našich životoch „všetko do seba zapadá“, rozhodla sa počúvať vo svojom živote znamenia, ktoré ju k speváckemu mikrofónu nakoniec predsa len priviedli. V hudbe spoznáva samu seba. Zo smútkov či hnevu sa vypíše v piesňach a radosti si užíva naživo. Medzi jej priority patrí sústrediť sa a ďakovať za to podstatné  – za lásku a ľudí, ktorých okolo seba má, za život, ktorý s nimi môže prežívať – empatická a premýšľavá speváčka a herečka, úprimná autorka piesní a veselá šoférka Veronika Strapková – VeronikaS. 

 

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto mesiaca, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé “magické”, bez čoho by to ani nebolo ono?

Pre mňa je magické to, ako my, ľudia, jeden od druhého závisíme. Ako sme prepojení, ako sa potrebujeme. Láska a pocit spolupatričnosti sú pre mňa veľmi magické. Bez ľudí, s ktorými sa delím o svoj život, by bolo všetko veľmi prázdne.

 

  Viac v decembrovom čísle Magickej ženy


farkasovaKristína Farkašová

„Mám obdobie návratov k sebe.

V jej živote sa dejú fantastické magické veci preto, aby o nich mohla písať a obdarovať tak rovnakou pozitívnou dávkou energie aj svojich čitateľov. A jej napísané posolstvá radosti si môžete nielen prečítať, ale rovno aj obliecť! Píše totiž na papierové stránky kníh, virtuálne stránky svojho blogu, ale aj na tričká, ktoré sama navrhuje. Na svet sa díva s hravosťou a detskou úprimnosťou. Herečka, ktorej dal Steven Spielberg prednosť pred Angelinou Jolie, moderátorka, spisovateľka, blogerka, standuperka a hlavne Mama s veľkým „M“ – Kristína Farkašová alias Koláčová, ktorá však namiesto sladkého miluje hlavne špekačky!

 

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto mesiaca, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé “magické”, bez čoho by to ani nebolo ono?

To, že som sa stala mamou za náročnejších okolností. Jednoznačne. Vtedy mi zase preplo. Popri tom sa mi deje v živote toľko šialených vecí, že mám pocit, ba až istotu, že každá z nich je totálne magická. Materstvo ma naučilo počúvať svoju intuíciu naplno. Teraz sa učím preniesť ju aj do iných oblastí môjho magického života. Verím, že sa mi to, napriek strachom podarí. Mám jednu veľkú výhodu, som zberateľkou zážitkov a moje písacie ja mi ich dovolí transformovať do príbehov. V tomto si prajem, nech sa mi darí aj naďalej.

 

 Viac v novembrovom čísle Magickej ženy


ondrejkova-webBibiana Ondrejková

„Život je krásny.

 

Vie, že šťastie mnohokrát závisí od toho, ako sa na veci pozeráme, a preto si s radosťou vychutnáva každý deň so všetkými jeho možnosťami. Stíha sa naplno venovať svojim dvom krásnym dcéram a aj práci, ktorú neustále obohacuje o nové tvorivé cesty. Na nich prežíva množstvo ľudských osudov, ktoré ju motivujú pomáhať a vytvárať priestor pre lepší a kvalitnejší život. Negatívne veci berie len ako proces vedúci k šťastnému koncu a netýka sa to len rozprávok, ktoré píše – šťastím prekypujúca a všestranne talentovaná herečka, moderátorka, spisovateľka a čoskoro aj speváčka – jedinečná Bibi „Škorica“ Ondrejková!

 

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto mesiaca, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé “magické”, bez čoho by to ani nebolo ono?

Láska. Pravda. Vzrušenie. Tvorba. Krása. Vzťahy. Priateľstvo. Príležitosti. Nápady. Energia. Zázraky, ktoré sa dejú. Ďakujem za to.

 

 Viac v októbrovom čísle Magickej ženy


vilhanovaMarcela Maca Vilhanová

Všetko sa deje pre niečo…“

 

Saxofón a akordeón sú jej neodmysliteľnou súčasťou. Hrá v kapelách Sto Múch, Maca a Kapela roka, BonBon Trio, Hevi Dubi Komiks Band a v predstaveniach Radošinského naivného divadla. Spolupracovala s Andrejom Šebanom, Slovenským národným divadlom, spolupodieľala sa na nahrávaní CD Pocta Jarovi Filipovi pod vedením Ivana Táslera a na mnohých ďalších projektoch, ako napríklad Letné shakespearovské slávnosti. Tajomstvo jej úspechu spočíva v tom, že všetko robí s láskou. Jedného dňa začala sama komponovať a z albumu určeného pre vlastné potešenie sa stala „Platňa roka“. Hudobníčka odjakživa milujúca slovenský folklór, francúzske šansóny a farebné oblečenie – dieťa šťasteny Marcela Vilhanová, známa ako Maca – v „rozhovore roka“!

 

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto mesiaca, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé “magické”, bez čoho by to ani nebolo ono?

Láska a úprimnosť.

 

 Viac v septembrovom čísle Magickej ženy


MaureryZuzana Mauréry

„O šťastie treba bojovať.“

 

Ako empatická a obetavá riaditeľka azylového domu Druhá šanca Eva Lustigová začala predstavovať pre mnohé ženy v neľahkej životnej situácii synonymum záchrany, no ako manipulatívna učiteľka Drazdechová sa rýchlo stala postrachom žiakov i rodičov. Menenie tvárí je jej profesiou, vo svojom súkromí sa však snaží zachovať si prirodzenosť a úprimnosť k sebe samej a svoju vnútornú slobodu – čerstvá držiteľka Ceny za najlepší ženský herecký výkon Medzinárodného filmového festivalu Karlove Vary, herečka a speváčka, ktorú vždy poteší obyčajná ľudská láskavosť, Zuzana Mauréry.

 

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto mesiaca, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé “magické”, bez čoho by to ani nebolo ono?

Šťastné náhody. Prekvapenia. Obyčajná ľudská láskavosť. Hudba. Príroda. Láska.

 

 Viac v augustovom čísle Magickej ženy

x


Sklovska, webSisa Lelkes Sklovska

„Láska ma inšpiruje, hudba ma robí šťastnou.“

 

Silné ženy, ktoré zanechali stopy v dejinách, ju lákali odjakživa. Dnes si ich vychutnáva na scéne doma i v zahraničí. Vo svojej profesii miluje výzvy. A preto sa nebojí ani fantázie odvážnych kostýmových výtvarníkov. Javisko ju dobíja energiou a z jej speváckeho talentu sú hotoví po celom svete. Nielenže hrá samé titulné roly, ale na Slovensku boli skomponované už dva muzikály priamo pre ňu! Jednoducho, Diva s veľkým D, bez ktorej si slovenskú hudobnú scénu nevieme predstaviť – Sisa Lelkes Sklovska!

 

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto mesiaca, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé “magické”, bez čoho by to ani nebolo ono?

Bez lásky tá ma inšpiruje. A bez hudby tá ma robí šťastnou.

 

 Viac v júlovom čísle Magickej ženy

x


Cirova, web

Mária Čírová

„Máte srdce a ono je vaším unikátom.“

 

Na výslní slovenskej hudobnej scény sa pohybuje už roky, no s každou novou skladbou ukazuje svoj ďalší spevácky i skladateľský rozmer. Rozhodne sa totiž nechce opakovať, pretože skladá podľa pocitov, a tie nemožno kopírovať. S najnovšou piesňou Unikát láme priečky hitparád. Jej posolstvo je čisté a jasné – sny sa stanú skutočnosťou, keď sa pre ne rozhodneme, keď sa vydáme na cestu ich uskutočnenia každý sám za seba a tak, ako to cítime, aby sme nakoniec nemuseli nič ľutovať. A nie sú to pre ňu len reči, pretože sama je toho dôkazom – šťastná mamička a speváčka, no okrem toho aj módna návrhárka a milovníčka koní, skrátka, unikátna Mária Čírová (27).

 

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto mesiaca, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé “magické”, bez čoho by to ani nebolo ono?

Bez lásky.

 

 Viac v júnovom čísle Magickej ženy

x


Mirgova, webDominika Mirgová

„Z každého okamihu sa teším a užívam si ho naplno.“


Svojím comebackom poriadne rozvírila vody slovenskej hudobnej scény. A niet sa čomu diviť! V súkromí aj v práci totiž odmieta kompromisy a jej názory podporuje doslova celá „armáda“. Práve v nej spojila dve najväčšie lásky, rodinu a hudbu. Slovenský šoubiznis tým opäť presvedčila, že materstvo rozhodne neznamená koniec kariéry, ale práve jej nový a ešte silnejší začiatok. Dámy a páni, pozor! Na pódium sa vrátila speváčka, manželka a mamina so zrelou dušou Dominika Mirgová (24).

 

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto mesiaca, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé “magické”, bez čoho by to ani nebolo ono?

MOJA RODINA a fanúšikovia.

* Ďakujeme Showroom Weingart za poskytnuté oblečenie a náušnice pre Dominiku Mirgovú.

 

 Viac v májovom čísle Magickej ženy

x


Dubasova - WEB

Beáta Dubasová

„Bez svojich snov nemôžeme byť v živote šťastní.“

Z najväčšej záľuby sa stalo jej celoživotné povolanie. Z kolegu sa stal jej manžel, ktorý je zároveň jej najlepším priateľom. Verí na šťastné konce, a preto sa rada nechá prekvapiť tým, čo príde. Všetko je totiž podľa nej napokon vždy tak, ako má byť. Kvetiny, ktoré miluje, síce dostáva vo veľkom, ale hocikedy si ich kúpi pre radosť aj sama. Zo dňa na deň je viac a viac hravá, a pritom sa nikdy na nič nehrá, je vždy otvorená a zároveň správnym ženským spôsobom tajomná – speváčka Beáta Dubasová.

 

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto mesiaca, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé “magické”, bez čoho by to ani nebolo ono?

Bez lásky, hudby a svojich blízkych si svoj život vôbec neviem predstaviť.

 

 

Viac v aprílovom čísle Magickej ženy

x


Podzamska, webElena Podzámska

Žijeme vtedy, keď sme aktívni.

Vďaka jej charizmatickému hlasu hovoria svetové herečky, ako Charlize Theron, Uma Thurman či Julianne Moore, po slovensky. Na javisku i pred kamerou si väčšinou „oblieka“ kožu záporných hrdiniek, aby v nich vždy odhalila aspoň skrytý kúsok dobra. Teší sa z maličkostí a netají sa tým, že zdravú stravu neje „za trest“, ale preto, že jej skutočne chutí. Je neustále plná energie, optimizmu a slnka ako žiariaca pláž v Miami – herečka Elena Podzámska.

 

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto mesiaca, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé “magické”, bez čoho by to ani nebolo ono?

Nepodmienečná, všeobímajúca láska. To je alfa a omega nášho bytia. Bez nej by sme neexistovali, to sme my…

 

 

Viac v marcovom čísle Magickej ženy

x


IMG_1175

Martina Šimkovičová

Každé ráno, keď sa zobudím, poďakujem sa, že som

Konečne žena, ktorá má dôkaz o existencii osudovej lásky vo vlastných rukách! Konečne žena, ktorá je šťastná – v manželstve, rodine aj v práci! Konečne žena, ktorá je krásna len vďaka genetike! Skrátka žena, ktorá žije svoj sen, no napriek dokonalosti svojho šťastia, zostáva nohami pevne na zemi a nezabudne poďakovať za každý nový deň. Za dôležité považuje myslieť pozitívne, konať (a nie plakať) a hlavne pomáhať – tvár novej slovenskej televízie IN TV, moderátorka Martina Šimkovičová.

 

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto mesiaca, prezraďte nám na záver, čo je pre vás v živote to pravé “magické”, bez čoho by to ani nebolo ono?

Je to život, aj s plusmi, aj s mínusmi. Každý deň sa pozerať, ako sa to dá, nie ako sa to nedá. Tešiť sa zo života. Každé ráno, keď sa zobudím, poďakujem sa, že som. Nikdy si nenadávam, nikdy sa neodsudzujem a každý deň prežijem najlepšie ako viem.

 

 

Viac vo februárovom čísle Magickej ženy

j


januar_2016Miroslava Partlová

Všetko je vždy tak,

ako má byť

Nežná bojovníčka v znamení Barana, ktorá chce žiť pre danú chvíľu a robiť veci tak, ako ich cíti. Každý deň si vychutnáva svoje milované kakao a prítomnosť ľudí, s ktorými je jej dobre. Okrem toho, že žiari na televíznych obrazovkách a divadelných doskách, stíha aj vlastnú akustickú kapelu, o ktorej toho ešte budeme určite veľa počuť. Jej práca je pre ňu zároveň jej hobby a je to rozhodne vidieť. Za svoj úspech vraj vďačí náhode, pretože verí, že všetko je v našich životoch napokon vždy tak, ako má byť – herečka a speváčka plná optimizmu a prekvapení Mirka Partlová.

 

Ako naša MAGICKÁ ŽENA tohto mesiaca, prezraď nám na záver, čo je pre teba v živote to pravé “magické”, bez čoho by to ani nebolo ono?

Sebapoznanie – také ťažké a pritom také jednoduché…

 

 

Viac v januárovom čísle Magickej ženy

j


heribanova

Tamara Šimončíková Heribanová

Najlepšie nám poradí naše srdce

Číta, píše, zbiera krásne momenty života, slovenské kroje a v najbližších dňoch sa stane mamičkou. Pracuje ako novinárka, moderátorka, známa je predovšetkým ako spisovateľka. Literatúra pre ňu znamená veľa a preto sa jej venuje aj v teoretickej rovine na poste internej doktorandky v Ústave svetovej literatúry SAV. Píše pre dospelých (napríklad romány Predavačky bublín, Malá doba ľadová) aj pre deti (Misia Eva, prísne tajné a Misia Eva v Thajsku) a preklady jej próz vyšli už vo viacerých štátoch sveta – Tamara Šimončíková Heribanová.

 

Ste magická žena v Magickej žene. Ako sa dostávate do kondície, ako si udržujete svoj svieži vzhľad? Máte nejaké rituály? Čo sa vám páči na dnešných ženách a čo by mali zmeniť?

 

Spoločne so sestrou výrazne inklinujeme k prírodným zdrojom v oblasti kozmetiky, potravín, životného štýlu. Milujem prírodu a snažím sa byť s ňou v čo najsilnejšom spojení. Snažím sa počúvať svoje telo a správne interpretovať to čo potrebuje. A potom veľkou inšpiráciou je pre mňa moja osemdesiatročná babička, ktorá mi rozpráva o tom, ako život plynul pred desiatkami rokov. Naši predkovia využívali niekedy viac sedliacky rozum a srdce, počúvali viac signály prírody a podľa nich žili. Myslím, že v dnešnej dobe je…

 

Viac v decembrovom čísle Magickej ženy

j


turjanovaKristína Turjanová

Prežívam najkrajšie a najšťastnejšie obdobie svojho života

Na javisku aj na televíznych obrazovkách prežila so svojimi hrdinkami desiatky osudov, príbehov túžob, snov, obetí, lásky… Tá napokon vstúpila aj do jej života spôsobom, akoby tiež vzišla priamo spod pera autora. Jej príbeh, na začiatku ktorého bolo sto ruží, sa však neskončil so záverečným potleskom publika a ani s tónmi záverečnej skladby počas titulkov, ale kompletne zmenil jej život, vďaka čomu teraz prežíva nádherné obdobie – akoby doslova ustlané na ružiach… Ako sama hovorí – všetko, čo robí, robí vždy naplno, ale bez toho, aby vopred očakávala výsledok a zrejme preto sa jej tak vo všetkom darí. Herečka, tohtoročná držiteľka Ceny ministra kultúry za výnimočný prínos v oblasti divadla a tanca, a dnes už aj šťastná čerstvá mamička Kristína Turjanová, nám poskytla exkluzívny rozhovor tesne pred narodením svojho prvého dieťatka.

 

Nakoľko ti osudy tvojich rolí vstupujú do súkromia? A ako ich z neho “posielaš” preč?

 

Najnáročnejšie je pre mňa skúšobné obdobie, keď postava pod mojimi a režisérovými rukami vzniká. Je to veľmi vyčerpávajúci, ale zároveň inšpiratívny proces, keď herec musí situácie, v ktorých sa daná postava v divadelnej hre nachádza – pričom mnohé z nich nikdy nezažil – priblížiť svojim životným situáciám. Ale keď sa skončí skúška alebo predstavenie, skončí aj postava, ktorú som hrala a bežný život…

 

j

Viac v novembrovom čísle Magickej ženy

j


Barbora Rakovská

Vo svojom vnútri som stále dieťaťom

Témy pre smutné piesne si už prežila, napísala o nich a teraz je šťastná – v rodine, vo vzťahu aj v práci, ktorej má vyše hlavy. Okrem nej ju však napĺňa materstvo, vďaka ktorému sa môže každý deň vrátiť do detstva, kde by najradšej zostala nastálo, a do sveta rozprávok so šťastným koncom, ktoré sama píše. Bojovníčka v znamení Leva, ktorá sa nebojí ísť za svojimi snami, preto sa jej plnia – moderátorka, textárka a spisovateľka Barbora Rakovská (29).

 

Si autorkou jednej z najznámejšej a najpopulárnejšej titulnej seriálovej piesne Neviem sa nájsť, ktorú si napísala k seriálu Búrlivé víno. Vychádzala si pri jej písaní z vlastných pocitov? Rozhodne totiž nepôsobíš, že by si sa nevedela nájsť…

 

Každý zažije vo svojom živote situáciu, keď sa hľadá. Zamýšľa sa, či to povolenie, ktoré robí, ho naozaj napĺňa, či nechce zmenu a podobne. Aj ja som sa rozhodovala – a veľakrát. Text som ale písala na zadanú tému, no myslím si, že každý autor si musí prežiť emócie, o ktorých…

 

j

Viac v októbrovom čísle Magickej ženy

j


Kamil

Kamil Mikulčík

Herectvo mi dáva množstvo slobody

Herec, spevák, skladateľ a “sympaťák”, to všetko úhľadne zabalené do jednej jedinej osoby – Kamil Mikulčík.

 

Študovali ste dve vysoké školy – ekonómiu aj herectvo. Ekonomika je racionálna, herectvo je emocionálne. Čo napokon rozhodlo, že ste zostali verný hereckej škole?

Ja budem trochu protirečiť a poviem, že herectvo nie je emocionálne, tam sa iba pracuje s emóciou, ale aby ste s ňou mohli pracovať, musíte na to ísť čisto racionálne. O to, že sú herci emocionálni, sa hádať nebudem, je predpoklad, že takí budú, aby mohli pochopiť rôzne škály pocitov. Ale fakt, že ostanete niečím zasiahnutí, napríklad príbehom, postavou a chcete to pretaviť v nejakej podobe ďalej, vyslovujete názor a ste v danej chvíli jediným nositeľom toho názoru, za ktorým si stojíte, je pre mňa oveľa prirodzenejšia vec, než…

j

Viac v septembrovom čísle Magickej ženy

j


vajdova01

Petra Vajdová

Sú veci, ktoré sú v živote dané

V trinástich zahodila tenisovú raketu a s vytrvalosťou profesionálneho športovca začala bojovať o svoju kariéru. Dnes je jednou z najvyťaženejších slovenských herečiek, je stálou členkou Činohry SND, hosťuje v mnohých ďalších divadlách, nakrúca seriály, prepožičiava svoj hlas postavám v dabingu a rozhlase. Silná bojovníčka s krehkým srdcom plným bezhraničnej lásky, ktorá miluje výzvy – herečka Petra Vajdová (30).

 

Osudová láska pravda alebo mýtus?

Ja som vždy vyznávala to, že sú veci, ktoré sú v živote dané, ale človek si môže voliť cesty, ako sa k tým daným bodom dostane. Takže to, či sa raz vydám, to je dané. Ale svoje terajšie osobné šťastie, ktoré môžem dnes prežívať, je v mojich rukách a v hlave, čo je tiež veľmi ťažké…

j

Viac v augustovom čísle Magickej ženy

j


sakalovaEva Sakálová

Dôverujem vesmíru

Obišla svet krížom-krážom, ale najradšej má svoje rodné Slovensko. Cestovanie po svete však miluje rovnako ako cestovanie vo svojom vnútri, ktoré si vychutnáva najmä vďaka milovanej joge a reiki. Výzvy života prijíma s otvorenou náručou a na cesty sa vydáva s plným nasadením a túžbou vychutnať si každý okamih, pretože sú nesmierne cenným darom – herečka Eva Sakálová (30).

 

Evička, tvoja herecká kariéra je naozaj úspešne v plnom prúde, si spokojná? Napĺňa povolanie herečky tvoje predstavy?

Herectvo je krásna práca. Ale veľakrát aj psychicky náročná. Za posledný trištvrte rok som sa viac venovala štúdiu našej mysle a duše, navštívila som rôzne workshopy o sebaliečení, absolvovala prvý stupeň reiki, kraniosakrálnej terapie aj trénerský kurz power jogy v Piešťanoch. Užívala som si život mimo divadelných dosiek a televíznych kamier. Bolo to veľmi prínosné a teraz viem, že aj keby som celý život…

j

Viac v júlovom čísle Magickej ženy

j


silvia_FOTOSilvia Šarköziová

Ľudia mi dodávajú energiu

Vyštudovala štátne konzervatórium v Bratislave. V kapele Cigánski diabli, ktorá pôsobí od roku 1991 v strednej Európe, zastupuje spev a hru na violončele. Spolu s kapelou precestovala všetky kontinenty sveta a podieľala sa na viacerých projektoch s rôznymi hudobníkmi ako je napr. Katka Knechtová, Lucie Bílá či český husľový virtuóz Jaroslav Svěcený. Spolu s manželom Ernestom vychovali nádhernú dcérku Vanessku, ktorá pokračuje v ich šľapajách. Miluje svoju prácu, ktorá jej dodáva energiu a harmóniu do života… krásna a temperamentná Silvia Šarköziová (41).

 

 

Ak sa o nejakej rodine dá povedať, že je naplnená muzikou, tak o vašej určite. Prináša vám hudba harmóniu aj do rodiny, do života?

 

Hudba pre nás nie je len prácou, ale aj koníčkom a zmyslom života. Keď sa Vanesska narodila, nevedeli sme do akej mieru ju to zasiahne. No ako vidíte, dosť do veľkej. Takže pokračujeme v tom, čo naši rodičia začali. Podporovali nás v koníčkoch, ktoré sme mali radi. Teraz je rad na nás, aby…

j

Viac v júnovom čísle Magickej ženy

j


 

328A5567a_web

Dominika Kavaschová

Verím na osudovú lásku

Ako čerstvá absolventka herectva na VŠMU získala významné divadelné ocenenie DOSKY ako Objav roka. Diváci na televíznych obrazovkách ju však mali možnosť “objaviť” už predtým, najmä prostredníctvom televíznych seriálov. Pôvodne chcela byť speváčka, ale jej stúpajúca herecká hviezda dokazuje, že kráča po správnej ceste. Cíti to aj ona sama, a preto je momentálne veľmi šťastná a spokojná – členka Činohry Slovenského národného divadla Dominika Kavaschová (25).

 

Už počas školy si hosťovala v Slovenskom národnom divadle a dnes si už jeho členkou, ako študentka si začínala vedľajšími seriálovými rolami a dnes máš na konte hlavnú ženskú postavu obľúbeného televízneho seriálu Chlapi neplačú. Zdá sa, že ideš do vecí naplno…

Vždy, keď sa do niečoho pustím, chcem, aby to bolo naplno. Som mladá baba a myslím si, že presne toto obdobie môjho života si vyžaduje stopercentné nasadenie.

 

 

Viac v májovom čísle Magickej ženy


 

haasova

Zuzana Haasová

Nič nie je problém, stačí úsmev

Hrá v seriáli, má vlastné divadlo, kapelu, zopár jaziev od života, ale na tvári stále sympatický úsmev. Zuzana Haasová je ako Sonička hviezda Paneláku, spieva v kapele The Susie Haas Band, kočíruje divadlo Haaf a rozdáva okolo seba dobrú náladu.


Pôsobíte veľmi optimistickým a energickým dojmom, čo vám dodáva chuť do života? Kedy ste spokojná a čo vás vie rozhodiť?

Na túto otázku sa ma pýta veľmi veľa ľudí, ale vôbec to netuším. Podľa mňa to je pohľadom na život, alebo skôr tým, že som pozitívny človek. Veľa vecí, ktoré sa stanú, nevnímam ako náhodu, vnímam to ako niečo, čo ma posúva ďalej. Nepociťujem to ako záťaž. Takisto vnímam aj hádky alebo nedorozumenie. Neberiem to ako niečo zlé, ale skôr – poďme si to spolu vydebatovať. Snažím sa to učiť i dcéru. Keď na ľudí niekto kričí, tak sa zväčša zľaknú, ale ja jej vysvetľujem, že vtedy musí najviac otvoriť uši, pretože z toho kriku sa dozvie najviac vecí. A keď nebude počúvať, nezistí, prečo to ten človek robí. Myslím si, že energiu čerpám z pohľadu na život. Všetko dobré i zlé ma posúva..

 

 

Viac v aprílovom čísle Magickej ženy


 

_28A2674aNela Pocisková

Verím, že zázraky sa dejú všade a na každom kroku

Ešte skôr ako sa začal náš rozhovor, som sa stala svedkom neuveriteľnej radosti, akú spôsobuje jej prítomnosť okoloidúcim, ktorí ju spoznali pred vchodom do kaviarne, v ktorej sme sa mali stretnúť. Pozorujúc tento obraz zvnútra kaviarne som, už aj tak nervózna, znervóznela ešte viac – veď na rozdiel od ostatných, ktorí nemohli uveriť, že “JU” práve naživo videli, sa s ňou ja môžem ešte aj porozprávať! Dnu však nevošla žiadna hviezda s maniermi, ale veľmi milé a úprimné dievča, ktoré si neuvedomuje šialenstvo, aké spôsobuje celému Slovensku. Jednoducho si žije svoj život, ktorý je zároveň aj jej splneným snom – no vopred ho nikdy nesnívala… Speváčka a herečka Nela Pocisková (24).

Kedy si začala snívať svoj sen? Verila si, že sa ti splní v takej miere?

Absolútne som netušila, že budem v živote robiť niečo takéto. Keď som bola maličká, tak dedko s babkou odo mňa stále chceli, aby som im niečo zaspievala a zatancovala. Chodila som na základnú umeleckú školu na klavír a na zbor, kde som spoznala pani profesorku, Mirku Marčekovú, ku ktorej som začala chodiť na súkromné hodiny spevu a chodím k nej dodnes. Práve ona povedala mojej mamine, že..

 

Viac v marcovom čísle Magickej ženy


 

holubova2

Eva Holubová

Milujem ľudí, ľudskú pospolitosť

Eva Holubová je už niekoľko rokov jednou z najväčších hviezd českého filmu i divadelného pódia. Narodila sa do rodiny bývalého straníckeho funkcionára, po roku 1968 robotníka, matka bola účtovníčka. Na gymnáziu nepatrila medzi premiantov, a už vtedy sa začala venovať divadlu.

Hrala v niekoľkých amatérskych súboroch. Jej umelecké smerovanie ovplyvnila avantgardná divadelná scéna Sklep, kde tiež účinkovala. Po maturite vystriedala niekoľko zamestnaní. Okrem iného aj prácu učiteľky v materskej škole. Ako pomocná sila pracovala tiež v zdravotníctve. V roku 1981 sa až na tretí pokus dostala na DAMU. Vtedy tiež prvýkrát hrala v študentskom filme Tomáša Vorla “To můj Láďa”. Jej prvý profesionálny film bol “Skleněný dům” réžiséra Víta Olmera.

Odvtedy nakrútila desiatky úspešných filmov, ako sú Requiem pro panenku, Pelíšky, Pupendo, Knoflíkáři, Účastníci zájazdu, Ene Bene a mnoho ďalších. Za Film “Ene Bene” dostala Českého leva a za svoju rolu v komédii “Účastníci zájazdu” získala cenu za hlavný ženský herecký výkon na festivale Tribeca v New Yorku.

Teraz hosťuje vo viacerých českých divadlách. Niekoľko rokov tiež…

 

Viac vo februárovom čísle Magickej ženy

 


judit Bardos

Rozhovor s Judit Bárdos

Dlho oslavovať vlastný úspech nemá zmysel

Od čiernobielych kláves zamierila na “dosky, ktoré znamenajú svet”. Jej kariéra závratne stúpa čoraz vyššie, ona sama však zostáva stáť nohami pevne na zemi, pretože vie, že dnešný úspech si treba už zajtra vybojovať nanovo. Herečka, o ktorej toho
určite budeme ešte veľa počuť -Judit Bárdos (26).

Začnime pekne po poriadku – čo ťa priviedlo od štúdia klavíra na konzervatóriu k herectvu na VŠMU?

Herectvo bolo odjakživa nejakým spôsobom v mojom živote. Do divadla som chodievala od detstva, takisto na recitačné súťaže, neskôr na letné divadelné workshopy. Študenti konzervatória na začiatku štúdia dostávajú preukaz, vďaka ktorému môžu zadarmo alebo za lacnejšie peniaze chodiť na koncerty klasickej hudby či do divadla. Asi v treťom ročníku som si uvedomila, že do divadla chodím oveľa viac, ako na koncerty. Okrem toho, v triede som sa najviac kamarátila so študentmi hudobno-dramatického odboru. Tak mi napadlo, že robiť herectvo by ma mohlo baviť ešte viac, ako hra na klavíri. V maturitnom ročníku som nabrala odvahu..

Viac v januárovom čísle Magickej ženy